KOBERCE - Pokládka koberců

KOBERCE

Koberec je klasická podlahová krytina, kterou není třeba blíže představovat. Koberec známe každý, možná i nějaký doma máme. Každý koberec je však trochu jiný. Nemluvě o barvě a vzoru, mají i rozdílné vlastnosti co se týče užívání i údržby. Koberce mají obecně dobré tepelné i zvukově izolační vlastnosti a skvěle zútulní jakýkoliv prostor. Na dotyk jsou bezpochyby příjemné a teplejší než např. plovoucí podlaha. Každého však napadne, že do předsíně se hodí jiný koberec než třeba do obývacího pokoje či ložnice. Stejně tak do menších a výrazně tmavších místností je vhodnější umístit spíše světlejší koberec, který místnost rozzáří a opticky zvětší.

Zejména do kanceláří či pracoven ve Vašem bytě lze položit speciální zátěžové koberce, které skvěle odolávají např. kolečkovým židlím. I v tomto případě je však pro zajištění delší životnosti koberce využít pod židli nějakou podložku.
V úvahu připadají i „kobercové čtverce“, kdy je v případě poškození možná snadná výměna pouze zasaženého dílu.

Nejkvalitnější koberce jsou pak vyrobeny ze 100% polyamidu.

Koberce jsou však také domovem mnoha roztočů a jejich čištění je o poznání náročnější. Představa rozlitého červeného vína na bílém koberci je noční můrou snad každého jeho vlastníka. Je také moudré pečlivě prostudovat vlastnosti každého koberce tak, abyste jej při čištění chemickými prostředky nepoškodili. Zejména koberce z čisté vlny jsou velice citlivé na chemikálie.

Neméně důležité je správný postup při pokládce samotného koberce. Nic složitého na tom není, důraz je však kladen především na čistotu a vyrovnání nerovností podkladu (např. odstranění kousků lepidla, které zbyly po předchozí podlahové krytině).

Výhody koberce:

  • přinášejí komfort, zútulní náš domov
  • výborně zvukově izolují, snižují hluk v interieru
  • tepelná izolace
  • jsou měkké, šetrné k našim kloubům
  • nepřeberné množství dekorů
  • snadná výměna

Koberce - pokládkaKoberce - pokládkaKoberce - pokládka

Nabízíme komplexní podlahový servis od poradenství, přes dodání materiálu až po profesionální instalaci. Případné dotazy nebo objednání služeb můžete učinit na
tel. 777 28 28 60.