LAMINÁTOVÉ PLOVOUCÍ PODLAHY - DŘEVĚNÉ PLOVOUCÍ PODLAHY

PLOVOUCÍ PODLAHY

Laminátové neboli plovoucí podlahy jsou velmi oblíbené nejen pro svůj vzhled (jejich dekor totiž může imitovat jakékoliv dřevo), ale především pro svou odolnost. Laminátová vrstva skvěle chrání podlahovou krytinu a je tedy využitelná i v kancelářských prostorech namáhaných kolečkovými židlemi, ale i v klasických domácnostech, kdy snesou i Vaše domácí mazlíčky. Pokládka je v případě laminátových podlah velice jednoduchá a rychlá, nevyžaduje žádné lepení, zkrátka se položí „plovoucím“ způsobem. Jednotlivé lamely představují díly – podobně jako u skládačky – které do sebe lehce zapadnou. Navíc jsou laminátové podlahy výrazně levnější, než podlahy z masivního dřeva. Zde však narážíme na jisté nevýhody, které v porovnání např. s parketami přicházejí na povrch.

Laminátové podlahy lze sice položit a následně i užívat za několik hodin, jejich plovoucí pokládka však přináší své nevýhody zejména v podobě zvukové propustnosti. Plovoucí podlahy mají obecně tendenci ke „klapání“ a zejména sousedům bydlícím pod Vámi se zrovna Vaše laminátová podlaha nemusí moc zamlouvat. Tento akustický nedostatek lze však částečně řešit podložením kvalitní kročejovou izolací, která hluk výrazně snižuje. Naše firma používá kročejovou izolaci „HOBRA zelená“, což je dřevovláknitá deska s příměsí zelené barvy používaná právě jako podkladový materiál pod dřevěné a laminátové podlahy. Tento podklad nejenže poskytuje vysoký stupeň zvukové izolace (snižuje prostorovou hlučnost v místnosti až o 15dB a tlumí kročejovou hlučnost až o 26 dB), ale i izolace tepelné. Je navíc naprosto zdravotně nezávadná, ekologicky čistá a snese zatížení až 20 t/m2.

Další podstatnou nevýhodou laminátové podlahy (v porovnání s masivním dřevem) je nemožnost její renovace. Mechanické poškození je v jejím případě prakticky trvalé. Podlahu lze ovšem rozebrat a poškozený laminátový díl vyměnit za nový. Majitel plovoucí podlahy by měl být rovněž obezřetný vůči vlhku, které se nepříliš dobře s laminátovou podlahou snáší. Podlaha dlouhodobě vystavená vlhkému prostředí může totiž ve spojích nehezky „nabobnat“.

Je třeba také zmínit fakt, že všechny místnosti s laminátovou podlahou musí být odděleny přechodovou lištou. Masivní dřevěná podlaha je celistvá a přechodové lišty přímo nevyžaduje, laminátová je však o něco „živější“, více pracuje a díky svému plovoucímu charakteru má tendenci k pohybu.

Výhody plovoucí podlahy:

  • široká škála vzorů a barev
  • odolnost proti poškrábání
  • zdravotní nezávadnost
  • snadná údržba
  • vhodné pro podlahové vytápění
  • dobrá korčejová izolace
  • snadná demontáž a vyýměna poškozených dílů
  • nízké pořízovací náklady

Dřevěné plovoucí podlahy (třívrstvé)Dřevěné plovoucí podlahy

jsou technologicky vyspělý dílec, který umožňuje použít dřevo tam, kde by použití masivních dřevěných plovoucích podlah bylo obtížné. Velice rozšiřuje spektrum použitých dřevin o různé exotické druhy, které by v masivních dílcích byly velice drahé. Třívrstvé dřevěné podlahy se mohou celoplošně lepit, čímž je výsledný efekt srovnatelný s masivními dřevěnými podlahami.

Nabízíme komplexní podlahový servis od poradenství, přes dodání materiálu až po profesionální instalaci. Případné dotazy nebo objednání služeb můžete učinit na
tel. 777 28 28 60.