LINOLEUM - MARMOLEUM

LINOLEUM

LinoleumAčkoliv si spousta lidí myslí opak, linoleum není přesně to samé jako PVC. Linoleum se vyrábí ze 100% přírodních surovin (lněný olej, pryskyřice, vápenec, pryskyřice apod.) a je použitelné snad ve všech možných prostorách, nicméně příliš si nerozumí s opravdu vlhkými místnostmi.

Jinak je však téměř univerzální. Jelikož se – jak už bylo řečeno – jedná o přírodní materiál, linoleum je citlivé k životnímu prostředí a navíc je naprosto zdravotně nezávadné a vhodné především pro alergiky. Nepřitahuje a prach a jeho údržba je tak snem každé hospodyňky. Lze jej klasicky zametat, luxovat i vytírat, je třeba však dbát na jistou opatrnost při užívání chemických přípravků, které by mohly některá linolea poškodit.

Na trhu nyní narazíte na linolea různých barev a vzorů a to jak přírodních (např. dřevo či kámen), tak i pestrobarevných a v mnoha barevných odstínech. Linoleum po čase nevybledá (je totiž skrz na skrz probarveno) a jeho životnost tak dosahuje několika desetiletí.

Před samotnou pokládkou linolea je kladen důraz především na perfektně vyrovnaný a vysušený podklad. Jedná se o přírodní materiál, proto je třeba počítat s tím, že i po pokládce může podlaha pracovat. Z tohoto důvodu se musí pevně přilepit na zcela dokonalý povrch.

MARMOLEUM

MarmoleumMarmoleum je dnes již celkem známý druh o něco známějšího linolea.

Stejně tedy jako linoleum, i marmoleum je vyrobeno ze 100% přírodních materiálů (lněný olej, pryskyřice, vápenec apod.). Je tedy i velice šetrné k životnímu prostředí. Stejně jako linoleum, i marmoleum poskytuje mnoho různých vzorů a barev ze kterých je možné vybrat tu, která je Vám nejbližší. Marmoleum se však vyznačuje výraznými a pestrými barvami.

Marmoleum je navíc velice odolné, po čase nebledne a při správné údržbě vydrží 30 i více let. Údržba přitom není nijak zvlášť náročná. Postačí Vám koště, podlahu však samozřejmě můžete i vytírat. Marmoleum se celkem dobře snáší s vodou a nevadí mu ani občasná vyšší vlhkost prostředí. Zde je třeba upozornit, že marmoleum se po vytírání vyznačuje svým specifickým zápachem, který ovšem po vyschnutí ihned zmizí. Nejde o žádnou závadu, nýbrž o znak přírodního materiálu, kterým marmoleum je.

Marmoleum je vhodné pro podlahové vytápění a na dotyk je příjemně teplé. Je velice pevné a odolné, zároveň však i pružné a tím pádem šetrné k Vašim kloubům. Vybírat lze ovšem z několika variant tvrdosti.

Pokládka se provádí lepením na pečlivě vyrovnaný a čistý podklad nebo zámkovým způsobem (tzv. „Click“), kdy do sebe jeho jednotlivé dílce přesně zapadají a spáry jsou tak téměř neviditelné. Tento způsob lze využít zejména v prostorách, ve kterých z nějakého důvodu nelze připravit betonový podklad.“
Podlaha snese i vyšší bodové zatížení (např. nohy masivního nábytku) a díky své zdravotní nezávadnosti a snadné údržbě je vhodná i pro alergiky.
Druhou stranou mince je jeho vyšší cena oproti klasickému PVC (nepřírodní, syntetický materiál), každý tedy musí velice dobře zvážit, zda do marmolea investovat či nikoliv. Počáteční náklady jsou tedy sice vyšší, marmoleum je Vám však nepochybně vrátí svou dlouhou životností zpět.

Výhody linolea a marmolea:

  • dlouhá životnost 20-30 let
  • hygjenická krytina - lze snadno umývat vodou i dezinfekčními prostředky
  • vodě odolná krytina vhodná i do místností se zvýšenou vlhkostí
  • odolné proti opotřebení, poškrábání
  • tepelná a zvuková izolace
  • bilogicky rozložitelné a přirozeně anitbakteriální
  • linoleum se samo nevznítí a pokud již hoří, nepřispívá k hoření

Linoleum - marmoleumLinoleum - marmoleumLinoleum - marmoleum

Nabízíme komplexní podlahový servis od poradenství, přes dodání materiálu až po profesionální instalaci. Případné dotazy nebo objednání služeb můžete učinit na
tel. 777 28 28 60.