MASIVNÍ TŘÍVRSTVÉ PODLAHY

Třívrstvá masivní podlaha

Masivní třívrstvá podlahaV případě třívrstvé masivní podlahy mluvíme o dřevěné podlaze, kterou tvoří – jak již samotný název napovídá – tři vrstvy. Spodní dvě vrstvy tvoří jakousi konstrukci (dřevo jako např. smrk či borovice je lepeno křížem přes sebe) a třetí – finální – vrstva pak představuje tvrdé dřevo (zhruba 3,5 - 5mm tlusté), které tvoří dekor podlahy. Tou může být jakýkoli druh dřeva, kromě klasických jako je např. dub či buk lze použít i dřevo exotické.

Tento typ podlahy se používá z mnoha různých důvodů, většinou jako alternativa masivních či laminátových podlah. Oproti masivní podlaze lze zmínit hlavní výhodu, kterou je stálost.

Třívrstvé masivní podlahy obecně tolik „nepracují“ jako obyčejné masivní dřevo a jsou vhodné i pro podlahové topení (až na pár výjimek). Nevýhodou je však nemožnost ji renovovat tolikrát, jako právě celodřevěné masivní podlahy. Broušení je tedy možné pouze cca 2x až 3x.

Masivní třívrstvá podlahaOproti laminátovým podlahám však třívrstvá masivní podlaha poskytuje mnohonásobně delší životnost. Už pouze to, že lze třívrstvou masivní podlahu alespoň dvakrát zbrousit a znovu olakovat, je nespornou výhodou. Mechanické poškození laminátových podlah je totiž prakticky trvalé. Navíc je oproti laminátové podlaze příjemnější na dotyk a dřevo je mnohem teplejší, vytvářejíc to známé „teplo domova“, které dřevěným podlahám – a to ani těm třívrstvým – nikdo nemůže upřít.

Třívrstvou masivní podlahu lze pak lepit či volně pokládat. I zde je však výhodnější lepení, neboť tím zamezíte případnému hluku. Volně položené podlahy mají totiž tendenci k mírnému „klapání“.

Nabízíme komplexní podlahový servis od poradenství, přes dodání materiálu až po profesionální instalaci. Případné dotazy nebo objednání služeb můžete učinit na
tel. 777 28 28 60.