VINYLOVÉ PODLAHY - POKLÁDKA

VINYLOVÉ PODLAHY

Podlahy z vinylu nejsou sice tak známé, jako laminátové podlahy, na rozdíl od nich však nabízí mnohem lepší vlastnosti, zejména v podobě životnosti. Stejně jako laminát, i vinyl nabízí širokou škálu různých vzorů a imitací přírodních materiálů, zejména dřeva. Jednotlivé dílce vinylové podlahy se lepí na rovný povrch (a následně se celoplošně válcuje) a v případě poškození lze jakýkoliv díl vyměnit. Lepidlo schne přibližně 3 hodiny a poté je ihned možné podlahu volně používat. Na rozdíl od laminátové podlahy rovněž nevyžaduje přechodové lišty mezi jednotlivými místnostmi.

Jelikož je však vinylová podlaha přímo lepena na povrch (např. beton), je velký důraz kladen na jeho pečlivé vyrovnání. Vinyl je velmi flexibilní a případné nerovnosti by se později vyrýsovaly.

Vinyl lze však položit i jako laminátovou podlahu, tedy plovoucím způsobem (tzv. „click“), kdy je na desce se zámkovými spoji nalepena vrstva vinylu. Nevylučuje se ani přímé nalepení vinylové podlahy na podlahu stávající (jako je linoleum, dlažba či již zmíněný laminát).

Pokládka způsobem „click“ se pak využívá zejména v takových prostorách, ve kterých z nějakého důvodu nelze připravit betonový podklad.
V každém případě je lepší přímé nalepení než plovoucí způsob pokládky (zejména ve vlhkém prostředí).

Vinylová podlaha je rovněž velice odolná vůči mechanickému poškození a velmi dobře se snáší i s vlhkým prostředím, případně i s přímém styku s vodou. Poskytuje zvukově izolační vlastnosti a je naprosto zdravotně nezávadná. Je velmi vhodná i pro podlahové topení. Vinyl má rovněž oproti laminátovým podlahám znatelně teplejší povrch.

Vinylové podlahyVinylové podlahyVinylové podlahy

 

Naše podlahové studio má dlouhodobé zkušenosti při pokládce podlahových krytin  v obytných a komerčních prostorech. Díky profesionalitě našich pracovníků dokážeme zajistit realizaci zakázek ve velmi krátkých termínech za ceny téměř bezkonkurenční.
Naše pravidelné akce vám umožní získat vaší vysněnou vinylovou podlahu za super cenu včetně pokládky ve špičkové kvalitě. 
U objektů k bydlení ve snížené sazbě DPH!

 

Minigalerie vinylových podlah Moduleo Select.

 

Výhody vinylových podlah.

  • Zvuková izolace - vinylové podlahy skvěle absorbují zvuk
  • Odolnost proti vlhkosti - koupelny a kuchyně nejsou žádný problém. Také údržba a čištění vinylové podlahy je velmi jednoduché.
  • Odolnost proti zašpinění - díky silné nášlapné vrstvě spojené s ochrannou vrstvou z polyuretanu jsou vinylové podlahy odolné proti skvrnám a stopám od bot.
  • Hygienické vlastnosti a jednoduchá údržba - zapomeňte na drahé čistící prostředky. Zcela postačí obyčejné koště, vědro s vodou a mop nebo vysavač.
  • Vinylové podlahy jsou vhodné do prostorů obývaných alergiky.

Kde lze vinylové podlahy použít a kam jsou vhodné?

  • kuchyně, koupelny, obývací a dětské pokoje, ložnice, předsíně a haly
  • komerční prostory jako banky, obchody, kanceláře a nemocnice
  • sportovní a kulturní zařízení

Nabízíme komplexní podlahový servis od poradenství, přes dodání materiálu až po profesionální instalaci. Případné dotazy nebo objednání služeb můžete učinit na
tel. 777 28 28 60.